Aby zarejestrować się na szkolenie, kliknij wariant. Jeżeli jest to szkolenie indywidualne, skontaktuj się z nami w celu ustalenia terminu.
Najbliższy termin grupowy: napisz do nas, aby poznać możliwe daty nadchodzących szkoleń grupowych.
Zapisanie się na szkolenie później niż na trzy dni robocze przed webinarem powoduje otrzymanie próbek w parze językowej EN>PL
Ocena MNT w praktyce
Opis szkolenia
- Planujesz używać Neural MT i nie wiesz, które wybrać?
- Twoi klienci proszą o postedycję Neural MT, a stawka budzi wątpliwości?
- Robisz już postedycję Neural MT, ale masz wrażenie, że to tylko przeszkadza?
90-minutowy webinar o tym, jak wstępnie ocenić tłumaczenia maszynowe dostarczane przez wtyczkę do narzędzia CAT i jak na tej podstawie wybrać najlepsze MT.
Zagadnienia
- Przykłady pracy z tekstem natłumaczonym maszynowo.
- Typowe zalety i wady Neural MT.
- Wykonanie raportów pozwalających ocenić nakład pracy niezbędny do przekształcenia podpowiedzi z maszyny w tekst profesjonalny.
- Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze MT do danego zastosowania (oraz kiedy lepiej nie używać go w ogóle).
Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje
Przykładowe projekty użyte na zajęciach jako materiał do samodzielnych ćwiczeń.
Wymagania wstępne
Komputer z dostępem do Internetu, głośniki lub słuchawki, ewentualnie mikrofon (bez mikrofonu można korzystać z czatu).
O prowadzącej
Marta Bartnicka - przez ponad 20 lat związana z IBM Translation Center, zajmowała się kolejno: tłumaczeniem, weryfikacją, terminologią, testowaniem lokalizacji, prowadzeniem projektów lokalizacyjnych dla jednego i wielu języków, wdrażaniem tłumaczeń maszynowych oraz modelu Continuous Delivery. Koordynując lokalizację oprogramowania, dokumentacji i stron WWW na kilkanaście języków z Europy Środkowej, zdobyła spore doświadczenie w pracy na styku kultur, na pograniczu polityki korporacyjnej oraz lokalnych norm i zwyczajów. Od 2019 pracuje w Dolby Laboratories, gdzie wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie lokalizacji i zgłębia tajniki tworzenia dokumentacji technicznej. Z wykształcenia mgr inż. informatyki (Systemy Informacji Naukowo-Technicznej, Politechnika Wrocławska). Hobby w kolejności alfabetycznej: biegówki, dzieci, ogrodnictwo, Tatry.