Tyle informacji, możliwości, ankiet, szkoleń, kursów, oprogramowania… aż chce się zacytować słynny skecz Macieja Stuhra – „… a porozmawiać?”

Postanowiliśmy stworzyć dla zainteresowanych z rejonu zachodniopomorskiego możliwość konfrontacji swoich doświadczeń i zdobycia wiedzy o zawodzie tłumacza w sposób bezpośredni.

16 maja 2018r. odbył się organizowany we współpracy z Zachodniopomorskim Kołem PT TEPIS oraz Szkołą Tłumaczy Uniwersytetu Szczecińskiego pierwszy Szczeciński Meet-Up Tłumaczy.

W ramach ugoszczonego w murach Północnej Izby Gospodarczej spotkania odbył się szereg prelekcji. Omówienie trendów rynkowych i bieżącej sytuacji w branży tłumaczeniowej oraz wprowadzenie do technologii tłumaczeniowych zostało poprowadzone przez dr inż. Agenora Hofmanna-Delbora. Jacek Mikrut ekspresowo wprowadził uczestników w świat CATów poprzez krótką prezentację użytkowania i możliwości SDL Trados Studio 2017. Następnie Paulina Leśniak, prezes Zachodniopomorskiego Koła PT TEPIS poprowadziła wykład o regulacjach prawnych i dobrych praktykach w zawodzie tłumacza.

Wieczór zwieńczyła dyskusja poprowadzona przez prof. US Beatę Klebeko z Szkoły Tłumaczy. Panel dyskusyjny pozwolił na nakreślenie zainteresowań osób pretendujących do zawodu oraz dał początek międzydyscyplinarnemu i międzyinstytucjonalnemu dialogowi wśród adeptów tłumaczeń o różnym doświadczeniu.

Niezaprzeczalnie docenionym uatrakcyjnieniem wieczoru była pyszna, parzona na miejscu kawa zapewniona przez Qualia Caffe.

Zebrane po wydarzeniu opinie uczestników stały się dla nas bodźcem by dołożyć wszelkich starań aby Szczeciński Meet-Up Tłumaczy stał się cyklicznym wydarzeniem poświęconym wszelkim zagadnieniom związanym z pracą tłumacza. O kolejnych ustaleniach będziemy oczywiście aktywnie informować.

Zainteresowanych następną edycją tej inicjatywy zapraszamy do śledzenia informacji i wymiany opinii na grupie tematycznej na FB.

Email marketing templates powered by FreshMail.com
 

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz newletter!

Email marketing templates powered by FreshMail.com
 

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

Email marketing templates powered by FreshMail.com